Kamionek dla zakochanych

Polecamy wszystkim zakochanym spędzenie Walentynek na Kamionku. Może spacer w Parku Skaryszewskim i ciastko z kultowej ,,Misianki” na pokrzepienie zakochanych serc? ,,Dziki Lokator” (muszla koncertowa) opracował na ten dzień specjalne walentynkowe menu. Zaś filiżanka wedlowskiej czekolady w zabytkowej Rogatce to wręcz obowiązkowy element romantycznego spaceru.

14 lutego PGE Narodowy od godz. 20.00 do 21.45 odda elewację zakochanym. Wyświetlać się na niej będą serca, a cztery pierwsze pary, które się zgłosiły, wyświetlą na elewacji swoje imiona. Na pewno warto będzie na to popatrzeć.

To zaledwie parę propozycji. Na Kamionku jest jeszcze wiele miejsc, które warto odwiedzić. na przykład zamiast do parku udać się nad Wisłę, gdzie nawet o tej porze działa kawiarnia ,,Plażowa” i zaprasza na grzane wino.

Można, trochę mniej tradycyjnie, trzymając się za ręce pospacerować ulicami fabrycznego Kamionka, obierając sobie na cel na przykład podziwianie murali. Tutaj obowiązkowym przystankiem będzie Soho Factory z jego licznymi atrakcjami.

Kto nie chce spędzać wieczoru na spacerze może wybrać się na spektakl teatralny – w Teatrze Powszechnym 14 lutego będą grane „Szczury” w reż. Mai Kleczewskiej, jeden z  najgłośniejszych spektakli tej znakomitej sceny. Amatorów muzyki nie rozczaruje na pewno,,Sen Pszczoły”, który zaprasza na kolejny jam z cyklu „Jam Dobry” z Five o’clock, tym razem o 20.30. Zaś w pobliskim Centrum Promocji Kultury można będzie uśmiać się po pachy na przeglądzie kabaretów PAKA.

A może Walentynki na sportowo? Proszę bardzo, czeka Zimowy Narodowy! Też na Kamionku.

Tekst: D.Lamcha
Bookmark the permalink.

Comments are closed.