Nowy żłobek na Kamionku

Kamionek doczekał się nowego żłobka. Takie przeznaczenie uzyskał lokal w pawilonie handlowym przy ulicy Kinowej 19, tym samym gdzie niegdyś działał Spółdzielczy Dom Kultury Kamionek, oraz Urząd Stanu Cywilnego. Lokal po Urzędzie Stanu Cywilnego – własność miasta – był przez lata wynajmowany przez rozmaite firmy i organizacje pozarządowe. W zeszłym roku SM Waszyngtona, do której należy cały pawilon przeprowadziła w jego części kompleksowy remont i wynajęła lokale użytkowe nowym najemcom: Rossmanowi, aptece oraz cukierni. Natomiast remont i adaptację pomieszczeń po dawnym Urzędzie Stanu Cywilnego pod kątem przystosowania do pobytu dzieci wykonało miasto. Prace trwały od lipca do grudnia i kosztowały 2 mln zł. W żłobku znajdzie miejsce 82 dzieci. To bardzo wyczekiwana przez rodziców placówka.

Do 2018 roku władze miasta planują budowę kolejnych żłobków, w których przybędzie jeszcze blisko 2,5 tys. miejsc opieki dla maluchów. Następny żłobek w dzielnicy planowany jest przy ul. Szkoły Orląt na Gocławiu.

Zaś pawilon wygląda teraz jak nowy. Podczas remontu oszczędzono, ze względu na wartość artystyczną, mural ,,Industrialne Akwarium” autorstwa M- city, czyli Mariusza Warasa powstały w lipcu 2011 roku podczas festiwalu Street Art Doping 2011 .

tekst D. Lamcha, zdjęcia SM Waszyngtona

Bookmark the permalink.

Comments are closed.