Puchar Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych

Relacja z przebiegu II Turnieju o Puchar Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych 28 maja 2017 roku

Reprezentacja Kamionka

Reprezentacja Kamionka

Reprezentacja Saskiej Kępy

Reprezentacja Saskiej Kępy

Reprezentacja Grochowa Północnego z Przewodniczacym Rady Osiedla Grochów Północny Stanisławem Stelmaszczukiem

Reprezentacja Grochowa Północnego z Przewodniczacym Rady Osiedla Grochów Północny Stanisławem Stelmaszczukiem

Reprezentacja Gocławia z przewodniczącą Rady Osiedla Gocław Agnieszką Hałaburdzin - Rutkowską

Reprezentacja Gocławia z przewodniczącą Rady Osiedla Gocław Agnieszką Hałaburdzin – Rutkowską

Reprezentacja Grochowa Południowego z Przewodniczącym Rady Osiedla Grochów Południowy Marcinem Klusiem

Reprezentacja Grochowa Południowego z Przewodniczącym Rady Osiedla Grochów Południowy Marcinem Klusiem

Turniej otwiera Dorota Jankowska Lamcha - Przewodnicząca Rady Osiedla Kamionek z kapitanem drużyny Kamionka Jarosławem Kanią, w imieniu Senatora Marka Borowskiego - p. Marzena Pleskot Protasowicka

Turniej otwiera Dorota Jankowska Lamcha – Przewodnicząca Rady Osiedla Kamionek z kapitanem drużyny Kamionka Jarosławem Kanią, w imieniu Senatora Marka Borowskiego – p. Marzena Pleskot Protasowicka

Reprezentacja Siekierek

Reprezentacja Siekierek

W tym roku do udziału w imprezie przystąpiło sześć drużyn. Organizatorzy zmienili formułę rozgrywek i zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których do następnej fazy wychodziły dwie drużyny. W grupie A znalazł się Kamionek – gospodarz imprezy, której kapitanem jest Jarosław Knia, pomysłodawca Turnieju. Ponadto: debiutant i gość z Mokotowa – drużyna Siekierek oraz Grochów Południowy, który w ubiegłym roku zajął II miejsce. W grupie B znalazły się drużyny: Gocławia – ubiegłoroczny zwycięzca, Saskiej Kępy – III drużyna ubiegłego roku oraz Grochów Północny – tocząca w ubiegłym roku zaciętą walkę o podium. Turniej otworzyli, ze strony przedstawicieli organizatora: Dorota Jankowska-Lamcha, Przewodnicząca Rady Osiedla Kamionek, która powitała zebranych zawodników i gości oraz Jarosław Kania, który krótko zreferował system rozgrywek. W imieniu zaproszonych gości głos zabrała przedstawicielka Biura Pana Marka Borowskiego, Senatora Rzeczypospolitej Polskiej. Już pierwsze mecze pokazały wysoki sportowy poziom Turnieju. Rywalizacja była bardzo zacięta, co świadczy o tym, że po poprzednim turnieju zawodnicy znacznie podnieśli swoją formę.  Dotyczyło to zwłaszcza meczów rozgrywanych w grupie A, gdzie wszystkie zespoły zgromadziły po 2 pkt. Do wyłonienia drużyny, która miała awansować jako druga, potrzebne były rzuty karne. W nich Grochów Południowy okazał się lepszy od Kamionka i wraz z drużyną Siekierek awansował do półfinału. Z drugiej grupy do półfinału awansowały drużyny Saskiej Kępy i Gocławia. Obie zgromadziły po 4 pkt. Kolejne mecze dostarczyły jeszcze większych emocji, gdyż do wyłonienia zwycięzców półfinałów również potrzebne były rzuty karne. Finalistami okazały się drużyny Gocławia i Grochowa Południowego. W meczu o 3 miejsce zmierzyły się ekipy Saskiej Kępy i Siekierek. Ostatecznie miejsce to przypadło tak jak w zeszłym roku drużynie Saskiej Kępy, która stosunkiem bramek 3:0 pokonała debiutującą w naszym Turnieju drużynę Siekierek.Mecz finałowy był pojedynkiem dwóch najlepszych zespołów z poprzedniego roku, lecz tym razem to Grochów Południowy wygrał po zaciętym meczu 2:1 z drużyną Gocławia i sięgnął po Puchar Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych.

Nagroda fair play przypadła decyzją sędziów reprezentacji Kamionka. Zespół gospodarzy zdobył tę nagrodę po raz drugi, co napawa nas dumą. Widać było także, że reprezentacja Kamionka od ubiegłego roku znacznie poprawiła poziom swojej gry.

Najlepszym strzelcem Turnieju został Łukasz Borkowski (senior) z drużyny Saskiej Kępy, który łącznie we wszystkich meczach zdobył 4 bramki.

Nagrody w imieniu Urzędu Dzielnicy wręczył Michał Wieremiejczyk – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga – Południe.

Dodatkowe nagrody pocieszenia, w trosce, by przegrana nie osłabiła w nikim chęci do uprawiania sportu,  ufundował Pan Senator Marek Borowski. Nagrody te otrzymała drużyna z Grochowa Północnego. Nagrodę dla najlepszego bramkarza Turnieju, Senator wręczył bramkarzowi Siekierek, Matteo Pegoraro.

Na odnotowanie zasługuje również występ jedynej w turnieju kobiety, która zagrała w kadrze Kamionka – bardzo aktywnej także społecznie naszej mieszkanki Moniki Wesołowskiej.

Cieszy, że piłka nożna niezmiennie wzbudza ogromne zainteresowanie — zgłosiło się więcej osiedlowych drużyn niż w ubiegłym roku. Okazuje się, że jest to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu, ale także na integrację społeczników z osiedli. Po raz kolejny nie zawiedli kibice, którzy w żywiołowy a zarazem kulturalny sposób wspierali swoje zespoły.

Impreza została zorganizowana w ramach inicjatywy lokalnej przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga – Południe oraz Klubem Sportowym „Drukarz”.

Fotorelacja z II edycji:http://kamionek.warszawa.pl/fotorelacje-z-turnieju/

tekst: Jarosław Kania, zdjęcia Magda Dziadosz

Relacja z I Pucharu Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych z 5 czerwca 2016 roku

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I edycji:  http://kamionek.warszawa.pl/fotorelacje-z-turnieju/

W niedzielę, 5 czerwca 2016 roku na boisku Wembley na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych zebrały się reprezentacje piłkarskie mieszkańców z pięciu południowopraskich Osiedli, aby rozegrać walkę o Puchar Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych  w piłce nożnej. Przybyli wraz ze swoimi kibicami –  radnymi południowopraskich Osiedli, przyjaciółmi,, rodzinami, sąsiadami, którzy obserwowali sportowe zmagania i zagrzewali zawodników do zwycięstwa. Wielki sportowy duch unosił się tego dnia na bezchmurnym niebie nad kamionkowskim Wembley.
Turniej otworzył gość honorowy – senator Marek Borowski. Poprowadził zaś mieszkaniec Kamionka – znany aktor Tomasz Marzecki.
Równolegle na dwóch boiskach rozegranych zostało dziesięć meczów. Sędziowali sędziowie KS Drukarz: Paweł Golonka, Kornel Jędrysiak oraz Tomasz Zakrzewski.

Zwyciężyła reprezentacja Gocławia. Bramki dla zwycięzców zdobyli Michał Adamowski , Daniel Nawrocki, Piotr Wójcicki, Filip Pyrzanowski, Jan Czerwonka i Patryk Ulasiuk.

Drugie miejsce  zajął Grochów Południowy. Bramki dla tej reprezentacji strzelili Grzegorz Bajszczak, Damian Pikuła oraz Piotr Jagiełło.

Trzecie miejsce wywalczyła Saska Kępa, dla której punkty zdobyli Antoni Jędrzejewski, Piotr Kania a także Korneliusz Troszczyński.

Pozostałe dwie drużyny uplasowały się poza podium. Walczyli jednak zawzięcie – bramki dla Grochowa Północnego strzeliło pięciu zawodników: Mariusz Nowak, Marcin Kania, Krzysztof Niemyjski, Cezary Wysocki i Krzysztof Kwiatkowski. Dla Kamionka bramki zdobywał  kapitan drużyny Jarek Kania.

Nagrodę dla najlepszego strzelca odebrał – rzecz jasna – zawodnik z Gocławia –  Michał Adamowski, który we wszystkich spotkaniach strzelił razem aż osiem bramek.

Najgorętszy i najgłośniejszy, rymowany doping miała drużyna Saskiej Kępy, choć kibice pozostałych drużyn niewiele im ustępowali. Oczy wszystkich przyciągała wielka maskotka Grochowa Północnego – cała w grochy.

Nagroda ,,Fair Play” przypadła decyzją sędziów drużynie z Kamionka, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Warto też wspomnieć o jedynej wśród zawodników kobiecie – Monice Wesołowskiej, która udzieliła wsparcia drużynie z Grochowa Północnego. W drużynie tej zagrał też radny dzielnicy – Marek Borkowski.

Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie dziękujemy za pełne emocji widowisko i gratulujemy zdobytych trofeów. Dziękujemy też kibicom – za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery doskonałej zabawy.

Puchary zwycięskim drużynom wręczył Piotr Żbikowski – Z-ca Burnistrza Dzielnicy Praga- Południe. Zaś Pan Senator Marek Borowski ufundował upominki pocieszenia dla przegranej drużyny, aby – jak się wyraził – gorycz porażki nie zdusiła w nich chęci do dalszych sportowych zmagań.

Turniej był inicjatywą lokalną mieszkańców Kamionka. Piękną pogodę zamówiła dla nas Beata Billewicz z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Dzielnicy Praga Południe, opiekunka inicjatywy lokalnej.

Jako Rada Samorządu Mieszkańców Osiedla Kamionek pragniemy w imieniu mieszkańców Kamionka – autorów inicjatywy lokalnej – podziękować za wsparcie organizacyjne Urzędowi Pragi Południe m.st.Warszawy oraz Klubowi Sportowemu Drukarz. Wreszcie specjalne podziękowania kierujemy do mieszkańców, którzy poświęcili swój czas i pracę na rzecz inicjatywy lokalnej i dzięki którym inicjatywa ta mogła zdobyć akceptację Centrum Komunikacji Społecznej i dojść do skutku. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie mieszkańcom chęci i pomysłów, i że na Błoniach Elekcyjnych odbędzie się niejedna jeszcze tego typu impreza.

100_2885

Reprezentacja piłkarska z Kamionka

Comments are closed