Ławeczki literackie

20160728_06410520160728_064051

Drogi Przechodniu! Ławka Pokolenia 56 jest częścią szlaku literackiego organizowanego przez fundację Zaczytani.org

Ojciec polskiej poezji lingwistycznej, poeta rupieci, introwertyk, językowy szaleniec – to określenia, którymi po dziś dzień tytułuje się Mirona Białoszewskiego.

Taka ławeczka inspirowana ,,Karuzelą z madonnami” M. Białoszewskiego stoi od paru miesięcy w Parku Skaryszewskim koło rosarium. Druga ,,Ławka męskich serc” – koło rzeźby ,,Kąpiącej się”. Łącznie na Pradze Południe stanęło najwięcej, bo 7 takich ławek w kształcie książki, pomalowanych w motywy nawiązujące do literatury polskiej, bajek i baśni polskich pisarzy. Na Pradze Północ , Mokotowie i Woli ustawiono po jednej, a trzy stanęły na Śródmieściu.  Mecenasem ławek w naszej dzielnicy jest samorząd. Brawo, Praga Południe za promowanie czytelnictwa w tak nowatorskiej formie.

Tutaj znajdziecie spis ławeczek i ich lokalizacje:

http://zaczytani.org/portfolio/spacerek-szlakiem-literackim-w-warszawie/

Na stronie fundacji czytamy:

Ławki literacko-artystyczne to sposób na promocję czytelnictwa i zaciekawienie literaturą oraz świętowanie związków miasta z literaturą i sztuką. To również promocja literatury polskiej wśród mieszkańców i turystów, a także sposób na zaprezentowanie polskiego dziedzictwa literackiego.

Jeśli chcecie sprawdzić jak smakuje czytanie na takiej ławce nie zwlekajcie z tym zbyt długo. Ławki będą stały tylko do 30 września br.

DLamcha
Bookmark the permalink.

Comments are closed.