Program rewitalizacji na Kamionku

Kalendarium rewitalizacji:

4 lutego 2020 r. – Mińska 24 i Mińska 26

w obecności Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe – Karola Kowalczyka odebrane zostały węzły cieplne dla tych budynków. W wyniku podłączenia węzła rozpoczął się proces uruchamiania instalacji c.o. w ponad 40 mieszkaniach.

Wczorajsze wydarzenie kończy  proces rewitalizacji budynków przy ul. Mińskiej 24 i 26. Dzięki modernizacji obiektów ulepszone zostały warunki mieszkaniowe w zasobie komunalnym oraz poprawiono stan techniczny budynków.  Najbardziej uciążliwy dla mieszkańców był brak centralnego ogrzewania.  Zmodernizowano m.in.: elewacje przy zastosowaniu tynków ciepłochronnych oraz instalacje: elektryczne, wodno-kanalizacyjne, c.o. i c.c.w. z cyrkulacją, zbudowano węzeł cieplny dwufunkcyjny, docieplono stropy nad piwnicą i ostatnią kondygnacją, wdrożono izolację ścian fundamentowych, wymieniono pokrycia i konstrukcji dachu i kominów ponad dachem. Prace były prowadzone przez ZGN Praga-Południe.

======================================================

Raport styczeń 2020:

Lubelska 30/32 – trawa całościowa modernizacja budynku. Po zakończeniu modernizacji budynek zostanie w całości przekazany na pracownie artystyczne i siedziby instytucji oraz organizacji kulturalnych i społecznych.

– Mińska 24, 26 i 28 – zakończono modernizację budynków, w najbliższym czasie będą przyłączone do sieci ciepłowniczej (później remonty wykończeniowe)

– Mińska 30 i Mińska 32/36 – inwestycje wstrzymane z uwagi na nieuregulowany stan prawny nieruchomości.

– Skaryszewska 2, 13, 15, Mińska 7 – zakończono rewitalizację tych budynków

– Targowa 12 – rewitalizacja i przyłączenie do sieci ciepłowniczej zostały już wykonane, kończy się remont klatki schodowej.

– Grochowska 354, Głucha 3a, Rybna 9 – wydłużył się proces opróżniania budynków. Dopiero po jego zakończeniu będzie można przystąpić do robót budowlanych.

– Rybna 8, 10, 24 i 28 oraz Wawerska 19 – trwa proces modernizacji tych budynków.

– Drewnicka 2a – modernizacja technicznie powiązana jest budynkiem przy Rybnej 9 i roboty budowlane będą prowadzone równolegle.

(Za gazetą ,,Mieszkaniec”)

======================================================================

Kamionkowskie podwórka

…………………… – rewitalizacja ulicy Frycza Modrzewskiego

Co planowano?

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym wykazem projektów, które realizowane będą w ramach rewitalizacji Pragi, Targówka oraz Kamionka. Zawiera on adresy kamienic przeznaczonych do gruntownego remontu, rok rozpoczęcia i ukończenia realizacji, a także ilość środków przeznaczonych na ten cel:

wykaz_projektow_rewitalizacja

Comments are closed.