Teatr Powszechny

Teatr-Powszechny-front-2

Teatr Powszechny po modernizacji

StaryTP-lata70

Teatr Powszechny – lata 70

Jest u nas, obok, na Kamionku. Świetna scena, gdzie grają i reżyserują najlepsi. Teatr Powszechny. Dzięki tej scenie mieliśmy okazję w najbliższym sąsiedztwie podziwiać najwybitniejszych aktorów i  spektakle, które na trwałe zapisały się w historii . Znakomite dzieje teatru można poznać na stronie internetowej http://www.powszechny.com/historia, gdzie przeczytać możemy na przykład, że w latach sześćdziesiątych jego dyrektorem był Adam Hanuszkiewicz, a objęcie teatru przez dyrektora Zygmunta Hübnera zaowocowało niezapomnianym spektaklem  Sprawy Dantona w reżyserii samego Andrzeja Wajdy.

ja_Teatr_Powszechny

Dyrektor Paweł Łysak i Przewodnicząca Rady Dorota Lamcha

Od paru lat uwagę przykuwa nowa, piękniejsza fasada, oraz widniejące na niej logo z hasłem. Teatr Powszechny zgodnie z misją i programem artystycznym nowej Dyrekcji – Pawła Łysaka i Pawła Sztarbowskiego został słowami wieloletniego dyrektora Zygmunta Hübnera ogłoszony ,,teatrem, który się wtrąca”.

Teatr promując swoje premiery realizuje także wydarzenia wychodzące poza granice sceny i widowni. Dyrekcja zapowiada wiele niespodzianek. Rada Osiedla Kamionek podpisała 17 grudnia 2014 r z Dyrekcją Teatru Powszechnego list intencyjny o współpracy, z którego z czasem, o czym nie wątpimy, wynikną nowe i ciekawe propozycje dla Mieszkańców.

powrót do strony głównej

tekst: Dorota Lamcha; zdjęcia: Magda Dziadosz
Teatr Powszechny
im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Bilety 22 818 25 16
22 818 48 19

www.powszechny.com

Comments are closed.