Soho Factory

Logo Soho

 

Soho – twórcza dzielnica Warszawy – tak można przeczytać w logo Soho Factory. I jest to szczera prawda. Trudno to miejsce opisać, ponieważ jest tworem nieustannie się rozwijającym.

W skrócie ujmując: jest to teren po zakładach optycznych, a obecnie miejsce do mieszkania z apartamentowcami Rebel One oraz Kamion Cross. Powstaje aktualnie biały Wars.

Od lat jest to miejsce rozrywki z wieloma atrakcjami: restauracją Mateusza Gesslera Warszawa Wschodnia, Muzeum Neonów, kolorowymi nyskami z Adventure Warsaw, Studiem Teatralnym Koło, mnóstwem imprez, takich jak: targi śniadaniowe czy ,,Przetwory” – targi artystycznych wyrobów z materiałów z recyklingu.

Najnowszą inicjatywą w Soho jest W-arte – open art space, platforma artystyczna pomysłu Romy Gąsiorowskiej, projekt zakrojony bardzo przyszłościowo i bardzo ambitnie. Tutaj oddajemy głos samej aktorce: W-arte.

Soho Factory zdobyło sobie markę wyjątkowego i bardzo popularnego miejsca, znanego daleko poza granicami Warszawy. Do Soho po rozrywkę warto przyjechać nawet z daleka.

Miejsce to uhonorowane zostało przez mieszkańców Kamieniem Kamionka w kategorii ,,Inwestycja” w I edycji konkursu.

Soho Factory mieści się przy ul. Mińskiej 25, 03-808 Warszawa; http://www.sohofactory.pl

Kamion Cross

Kamion Cross

Soho-pofabryczny-budynek

Soho-pofabryczny-budynek

rebelOne

Rebel One

 

 

 

 

powrót do strony głównej

Comments are closed.