Teatry

Teatr Parabuch

godło ParabuchaTeatr jest tradycyjnym zespołem skupiającym ludzi dorosłych różnych profesji – miłośników teatru, którzy obok pracy zawodowej mają czas i ochotę zajmować się niełatwą sztuką aktorską.

Zespół istnieje od 1984 roku, najpierw związany ze środowiskiem kolejarskim (stąd nazwa zaczerpnięta ze znanego wiersza Tuwima ,,Lokomotywa”), obecnie niezależny. Przez zespół przewinęło się ponad 100 osób; niektóre z nich zostały aktorami zawodowymi, prezenterami radiowymi i dziennikarzami.

Sztuka mięsa- J.Papis

Parabuch

Trzy kroki do wieczności – W. Skowroński i A. Głowacki

Damy-i-huzary

Damy i Huzary w wykonaniu zespołu Parabucha

Teatr ma w swym dorobku kilkadziesiąt premier, głównie komedii, zgodnie z horacjańską dewizą RIDENTEM DICERE …VERUM (śmiejąc się mówić prawdę). Wśród autorów są: Szekspir, Molier, Fredro i Czechow, jak również współcześni: Dürenmatt, Krzysztoń, Ionesco, Pinter, Schaeffer czy Mrożek. Przedstawienia Parabucha, a było ich ponad 800, prezentowane były w wielu miastach w Polsce, a także za granicą.

Zespół, prowadzony przez p. dyr. Ryszarda Jakubisiaka był wielokrotnie nagradzany na festiwalach, a jego aktorzy wyróżniani za wysoki poziom sztuki aktorskiej.

Comments are closed.