Warsztaty dla dzieci w siedzibie Rady

Od listopada w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Grochowskiej 351 odbywają się cykliczne warsztaty dotyczące tożsamości grochowskich i kamionkowskich podwórek realizowane w grupach 6-10 osobowych, z dziećmi w wieku 6-12 lat, mieszkającymi w pobliskich kamienicach.

 

20151116_092806W czasie warsztatów dzieci zajmują się szukaniem najbardziej charakterystycznych wątków w opowieściach dotyczących wybranych podwórek, uczą się pracy w grupie i metodą projektu. Pracują też nad zrealizowaniem wspólnego działania w otoczeniu, razem z rodzicami i sąsiadami.

Dzieciom bardzo podobają się te zajęcia. Ilekroć widzą, że drzwi do lokalu są otwarte, zaglądają do nas i sprawdzają, czy jest ich pani? I mają bardzo rozczarowane miny widząc członków Rady, lub – co gorsza – obradującą Radę.

Dzięki dzieciom nasza siedziba wzbogaciła się o piękne świąteczne ozdoby oraz inne rękodzieła – jak makiety podwórek i wzruszające laurki z podziękowaniami (na zdjęciu powyżej). Pokazując te dzieła chcielibyśmy za nie serdecznie podziękować.

 

 

20151116_093634 20151116_093603Zajęcia prowadzą panie instruktorki z Konsorcjum Partnerstwo dla Dzieci Pragi-Południe 2.0 (w ramach działania „Podwórka tematyczne”) oraz stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

 

 

Tekst i zdjęcia: Dorota Lamcha
Bookmark the permalink.

Comments are closed.