Anioły ulicy Skaryszewskiej

W tej kamienicy działa Klub Sąsiada, gdzie we wtorki spotkać można panią Różę

I to także na Kamionku. Jedyna taka – ulica Skaryszewska. I jedyna taka – Pani Róża z kamienicy pod numerem dziesiątym. Panią Różę można zastać w prowadzonym przez nią Klubie Sąsiada na Skaryszewskiej we wtorki od godz. 13.00-18.00. Pani Róża jest od zawsze harcerką, mieszkanką Skaryszewskiej oraz animatorką życia sąsiedzkiego ulicy – po prostu duszą tego miejsca – osobą pozytywnie zakręconą, pogodną, pełną energii i zaangażowaną.

 

Do końca lutego można w Klubie Sąsiada obejrzeć wystawę fotograficzną o Mieszkańcach ulicy. Fotografie w marcu zostaną wystawione w centrum Paca 40, a potem będzie je można jeszcze podziwiać w dzielnicowym ratuszu  na uroczystym posiedzeniu Rady Dzielnicy z okazji stulecia przyłączenia Grochowa, Gocławia i Saskiej Kępy do Warszawy. Pomysłodawczynią wystawy jest Pani Róża, zaś piękne zdjęcia Mieszkańców wykonała Agata ,,Operka” Wasilewska fotograf’ik i operator obraz’u (pisownia oryginalna Autorki). Wzruszające jest, że wystawę Mieszkańców otwiera – pan Listonosz. Autorka zagląda także obiektywem do warsztatu szewskiego, do Klubu Sąsiada, do sklepiku, mieszkań, a także – uwaga– do pracowni, gdzie wytwarza się… anioły. Gdzie? Przyjdźcie i zobaczcie. Umyślnie nie wstawiam tutaj żadnego zdjęcia – warto je bowiem zobaczyć tam, na miejscu, by poczuć jego ciepłą i gościnną atmosferę.

Pani Róża ma nie byle jakich sprzymierzeńców – należy do nich Teatr Scena Lubelska 30/32, założony w 2005 r przez Dariusza Kunowskiego, który zrealizował dotychczas trzynaście autorskich przedstawień (w tym trzy dla dzieci) i dał gościnę dziesiątkom muzyków, tancerzy i artystów.

Członkowie teatru organizują także wydarzenia kulturalne skierowane do lokalnej społeczności jak coroczny Festyn Ulicy Skaryszewskiej.

Dzięki tej współpracy powstał jedyny w swoim rodzaju spektakl – historia kamienicy odtworzona ze wspomnień i albumu Pani Róży. Nie widzieliście? Śledźcie repertuar teatru – koniecznie musicie to zobaczyć.

Róża ze Skaryszewskiej

Róża ze Skaryszewskiej

RÓŻA ZE SKARYSZEWSKIEJ

reż. Dariusz Kunowski
scenariusz: Róża Karwecka, Dariusz Kunowski
muzyka: Heniek Małolepszy
dźwięk: Tomasz Strzelczyk
występują: Daniel Brzeziński, Agata Brzozowicz, Piotr Herbich, Katarzyna Żytomirska

Bookmark the permalink.

Comments are closed.