Akcenty z Kamionka na Święcie Stulecia

100_LAT_PRAGI_PLAKAT_wers.ostatNa jutrzejszym świecie stulecia nie zabraknie akcentów z Kamionka.

Ok godz. 15.30 na scenie głównej wręczone zostaną nagrody tegorocznym laureatom Kamieni Kamionka: Pani Róży Karweckiej – w kategorii ,,Mieszkaniec”, Panu Tadeuszowi Burchackiemu – w kategorii ,,Historia”, Panu Janowi Jandze Tomaszewskiemu w kategorii ,,Kultura” oraz przedstawicielowi redakcji czasopisma ,,Mieszkaniec” uhonorowanemu nagrodą specjalną za 25 lat promowania Kamionka.

Kamionkowskim akcentem jest także: osoba prowadzącego Pana Tomasza Marzeckiego – mieszkańca i społecznika z Kamionka. Wśród gwiazd zaś Homo Homini i Alek Nowacki – mieszkaniec Kamionka, który w zeszłym roku uświetnił nasz skromny Piknik Rodzinny na Błoniach. Występ Alka Nowackiego drugiego dnia festynu na scenie głównej o godz. 16.00.

Zapoznać się będzie można z wystawami fotograficznymi, wśród których znajdą się m.in. zdjęcia naszych sąsiadów ze Skaryszewskiej.

Blisko sceny głównej spotkacie także stoisko znanego i lubianego zakątka ,,Między Wierszami” – (stanowisko nr 61). Więcej o kamionkowskiej księgarni i klubokawiarni:   https://www.facebook.com/cafeklubmiedzywierszami/?fref=ts

Na stanowisku projektu Kamionek Milowy (w głównej alei, po lewej (zachodniej) stronie od wejścia do Parku Skaryszewskiego, obok stoiska Urzędu Dzielnicy Praga Południe) będzie można wziąć udział w konkursie wiedzy o Kamionku. Wystarczy wypełnić kartę z pytaniami na stanowisku Kamionka Milowego. Do wygrania atrakcyjne nagrody, m.in. gra planszowa. Rozstrzygnięcie konkursu około godziny 18:30.

Na stoisku będzie można również obejrzeć mini- wystawę zdjęć „Kamionek postindustrialny” a także zakupić nietypowe siatki zakupowe projektu Warszawasza, stylizowane na te z okresu PRL.

Kamionek Milowy to projekt, którego celem jest poprawa jakości funkcjonowania małych przedsiębiorstw ( takich jak zakłady rzemieślnicze i usługowe) oraz promocja Kamionka jako ciekawego, atrakcyjnego obszaru o dużym potencjale. Projekt jest realizowany przez studentów z Uniwersytetu SWPS w ramach organizacji Enactus. Więcej informacji o projekcie: http://kamionekmilowy.pl ;  facebook.com/kamionekmilowy . O 14:30 Kamionek Milowy zaprasza na prezentację dotyczącą projektu w Muzeum Warszawskiej Pragi na Targowej 50/52, gdzie w sobotę odbędzie się Festiwal Rzemieślników. W programie przez cały dzień m.in. warsztaty z rzemieślnikami, targi produktów rzemieślniczych, pokaz mody i ciekawe dyskusje.  https://www.facebook.com/events/228422644207351/

Serdecznie zapraszamy!

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.