Znamy listę projektów Budżetu Partycypacyjnego dopuszczonych do głosowania

Starówka-Kamionka-1

Publikujemy listę kamionkowskich projektów dopuszczonych do głosowania. W tym roku o niewiele ponad 300 tys. złotych z puli rywalizować będzie projektów za 815 tys. złotych.  Na pewno wszystkie z niżej wymienionych projektów zasługują na realizację, choćby dlatego, że są sygnałem potrzeby mieszkańców, albo świetnym pomysłem na ten sygnał odpowiadającym.  Aby dostać się na tę listę musiały mieć poparcie co najmniej 30 osób i przejść żmudny etap weryfikacji szczegółowej pod względem zgodności z regulaminem i wykonalności w ciągu jednego roku budżetowego.

184 Oświetlenie ciągu pieszego od Grochowskiej do bulwaru Stanisława Augusta i terenów zielonych nad kanałkiem Kamionkowskim  – 50 000,00 PLN

233 Zakup nowości wydawniczych do wypożyczalni nr 44 – 10 000,00 PLN

698 Skwer na Starówce Kamionka – zbieg ulic Mińskiej, Bliskiej, Kamionkowskiej – 45 500,00 PLN

1116 Pij, Warszawo – na Kamionku  – 147 510,00 PLN

1450 MODERNIZACJA SALI TEATRALNEJ w LXXII LO im. gen. J. Jasińskiego – 141 000,00 PLN

1796 Podwieczorki Teatralne dla Dzieci na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych – 25 000,00 PLN

2164 Urządźmy sobie Skaryszewską! Drzewka, kwietniki, kosze i latarnie – 205 022,00 PLN

2340 Urządzenia rekreacyjno-sportowe na Kamionku – 191 200,00 PLN

Zachęcamy gorąco do aktywności. Głosowanie dopiero w czerwcu, ale warto zawczasu przemyśleć swój głos. Czy w przyszłym roku przejdziemy od Grochowskiej widnym pasażem na Błonia Elekcyjne, czy poćwiczymy na nowych urządzeniach zainstalowanych przy rogu ulic Żupniczej i Bliskiej, czy też obejrzymy spektakl Parabucha w nowej odnowionej sali zasłużonego dla lokalnej społeczności LO im. J. Jasińskiego? Czy na trawnikach zdewastowanej Starówki Kamionka za pustym dziś Bazarkiem Rogatka pojawią się kwitnące drzewa i krzewy? Czy wypożyczalnia wzbogaci się o nowości wydawnicze? A może ulica Skaryszewska zyska nowe oświetlenie, zieleń i kosze na śmieci? To zależy wyłącznie od Was. A także od pomysłodawców i siły ich reklamy – bo to czas właśnie dla Was szanowni pomysłodawcy!

kołoBP

Ponadto na Kamionku na terenie Parku Skaryszewskiego mają w tym roku szansę być zrealizowane takie projekty jak:  238 Naprawa murku przy dawnym ogrodzie daliowym w Parku Skaryszewskim – przygotowanie dokumentacji dla ogrodu daliowego oraz:  306 Alejka wejściowa do Parku Skaryszewskiego nad J. Kamionkowskim od ul. Międzynarodowej – poprawa nawierzchni, nasadzenia, uporządkowanie wydeptanych boków kamienistej ścieżki. Chodzi w projekcie nie tylko o estetykę, ale o bezpieczeństwo – aby chętniej wybierały wejście tamtędy np. matki z wózkami. Obecne wejście aleją wiodącą do Drukarza staje się coraz bardziej niebezpieczne z powodu liczby aut, które tamtędy jeżdżą.

Polecamy także gorąco projekt 870: „Wiem więcej lokalnie” – sieć tablic informacyjnych  za jedynych 24 000,00 zł – chodzi o tablice obsługiwane przez rady poszczególnych osiedli, o umieszczanie na nich potrzebnych mieszkańcom informacji z najbliższego otoczenia i ułatwiających kontaktu z najbliższą radą osiedla.

Ciekawi jesteśmy losu projektu ,,Złota rączka dla seniora” – swojego rodzaju nowości w budżecie — który z założenia ma być pilotażem tej usługi przeznaczonej dla samotnych seniorów i samotnych małżeństw seniorów w dzielnicy – czy będzie zainteresowanie, czy projekt przejdzie, a także interesujące jest jak będzie się w praktyce sprawdzał.

DLamcha
Bookmark the permalink.

Comments are closed.