Kamionkowski Piknik Rodzinny – podziękowania

II Piknik Rodzinny na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych za nami! Upłynął tym razem pod znakiem 444 rocznicy I elekcji – pierwszych w dziejach wyborów wolnych, powszechnych i bezpośrednich.

Przy pięknej letniej pogodzie w malowniczym otoczeniu Błoni pojawiły się postaci w historycznych kostiumach, zabrzmiała muzyka dawna, a na boisku Wembley, gdzie w sportowej rywalizacji starły się ze sobą piłkarze z sześciu osiedli rozbrzmiewały okrzyki dopingu.

Przy obecności laureatów poprzednich edycji Kamienia Kamionka wręczyliśmy nagrody tegorocznym laureatom: Pani Dyrektor Bożenie Kozak z LO im. Jakuba Jasińskiego w kategorii ,,Oświata”, Panu Dariuszowi Kunowskiemu scenografowi i aktorowi prowadzącemu Scenę Lubelska 30/32 – w kategorii ,,Kultura” oraz rodzinie Państwa Sznablów prowadzących Księgarnię Cafe Club ,,Między Wierszami” na Kamionku – w kategorii ,,Miejsce”.

Na pełną relację z imprezy, na której działo się tak wiele, trzeba trochę zaczekać.

Dzisiaj, świeżo po zakończeniu po prostu dziękujemy tylko wszystkim, którzy z nami zechcieli być na Błoniach

: Dziękujemy za przybycie Panu Senatorowi Markowi Borowskiemu – wielkiemu przyjacielowi Kamionka. Panu Burmistrzowi Tomaszowi Kucharskiemu za patronat nad konkursem Kamień Kamionka. Panom Burmistrzom – Michałowi Wieremiejczykowi i Piotrowi Żbikowskiemu za pełną wsparcia obecność. Panu Przewodniczącemu Marcinowi Klusiowi za kibicowanie piłkarskim zmaganiom osiedli na Wembley.  Dyrektorowi Ryszardowi Jakubisiakowi i młodzieży z liceum im. Jakuba Jasińskiego za piękną inscenizację I elekcji, Konkatedralnemu Chórowi Kamionek za występ z repertuarem warszawskim, Scholi z parafii na Kamionku, wykonawcom z ,,Trio barokowe”, którzy uraczyli nas brzmieniem muzyki dawnej, Marcinowi Maroszkowi i zespołowi Kapsell za porywającą do tańca warszawską nutę. Dziękujemy Pani Katarzynie Paszkowskiej za piękną i wartościową poznawczo wystawę historyczną o I elekcji oraz studentom SWPS z projektu Kamionek Milowy i harcerzom druha Piotra Michalaka za arcyciekawą grę terenową z I elekcją w tle. Dziękujemy wystawcom: Klubowi Sąsiada na Skaryszewskiej,  Księgarni – Cafe Club ,,Między Wierszami” Wydawnictwu Fraszka Edukacyjna, Warszawskiemu Bractwu Bartnemu, Stowarzyszeniu Wiatrak.  I wreszcie gorąco dziękujemy Mieszkańcom, którzy włączyli się w działania na pikniku, razem z nami wybierali króla, i fotografowali się w historycznych strojach. Szczególnie zaś gorąco – tym, którzy zaoferowali pomoc przy naszej inicjatywie lokalnej, bo w tej formule urządziliśmy tę imprezę. Na zakończenie zaś wypada podkreślić, że piknik nie byłby możliwy w takim kształcie bez wsparcia ze strony programu FIO Mazowsze Lokalnie. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia Magda Dziadosz, tekst Dorota Lamcha
Bookmark the permalink.

Comments are closed.