Budżet Partycypacyjny 2019 – wszystko jasne!

Projekty z KamionkaI już wszystko wiadomo! Tradycyjnie wygrały projekty biblioteczne i ze szkoły podstawowej nr 255. Zmodernizowane zostanie boisko przy szkole, a w bibliotekach, jak co roku,  pojawią się nowości wydawnicze. Poza tym uczestniczyć będziemy mogli w spotkaniach autorskich.

Oprócz tego do realizacji weszły wszystkie projekty niedrogie. Ogromnie żal projektu ze Skaryszewskiej, ale wynik był niestety do przewidzenia – szkoła jest trudna do przebicia i należało zmieścić się w kwocie, która zostaje po szkole. Gdyby projektodawca podszedł do sprawy strategicznie i pragmatycznie i zdecydował się na okrojenie swojego pomysłu do niższej kwoty, miałby większe szanse.

A tak kwota przeznaczona na realizację pomysłów w tym roku to 322 239,55 zł, a łączny koszt wybranych pomysłów to 289 700,00 zł. Po raz pierwszy aż tak duża suma, bo ponad 30 tys. wróci niewykorzystana do budżetu dzielnicy.

W tym roku zagłosowało na Kamionku dwa razy mniej osób, bo tylko 669. Prawdopodobnie wynika to z mniejszej niż w ubiegłych latach liczby projektów.

Z puli ogólnodzielnicowej na Kamionku pojawi się najazd na Mostek Elekcyjny ułatwiający poruszanie się tam rowerzystów. Tradycyjnie bardzo dużo głosów padło za ratowaniem drzew w Parku Skaryszewskim. Szkoda natomiast, że już po raz drugi nie wszedł do realizacji ciekawy projekt naturalnego placu zabaw dla dzieci na Błoniach Elekcyjnych.

Wszystkim projektodawcom oraz tym, którzy wzięli udział w głosowaniu serdecznie dziękujemy.  A póki co wypatrujemy realizacji projektów ubiegłorocznych, bo coś ciągle ich nie widać jeszcze w okolicy.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.