Kandydaci na kadencję 2022-2026

Mamy przyjemność zaprezentować sylwetki wszystkich siedemnaściorga kandydatów do Rady Samorządu Mieszkańców Kamionka.  Jeśli chcecie poznać swoich aktywnych sąsiadów, który zdecydowali się przez 4 najbliższe lata poświęcić swój czas na rzecz pracy dla dobra społeczności naszego Kamionka, kliknijcie w link. Przekonacie się, że są wśród nich przedstawiciele różnych pokoleń i różnych grup społecznych. Może ich znacie z widzenia, ze słyszenia, może mieszkają tuż obok?

W zamian za swoje zaangażowanie, chęci i zapał do społecznej pracy, Wasi sąsiedzi z tej listy proszą  tylko o jedno: żebyście znaleźli chwilkę i wpadli 5 czerwca na Mińską 1/5 do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Tam w godzinach 9.00-20.00  odbywać się będzie głosowanie, w czasie którego postawić należy na swojej karcie 15 krzyżyków. 🙂

1. Zofia Boratyńska

ZB_foto

Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, matka dwójki nastolatków, działaczka społeczna, ekologiczna, równościowa i prozwierzęca. Współpracuje z radnymi, posłankami i posłami, senatorami, ruchami miejskimi, organizacjami samorządowymi, stowarzyszeniami oraz osobami zaangażowanymi w lokalne sprawy Warszawy. Zainicjowała protest przeciwko zabudowie przez dewelopera w trybie lex deweloper zakładów Peruna oraz wielokrotnie interweniowała w sprawie budowy przy ulicy Stanisława Augusta. Lubi koty.

2. Magdalena Dziadosz

Magda

Mieszkam przy ulicy Grochowskiej od 20 lat, od kilku jestem w Radzie Osiedla Kamionek, gdyż zależy mi na tym, aby Warszawa była miejscem przyjaznym mieszkańcom, pięknym i wygodnym do życia.

Z zawodu jestem tłumaczką, a przez kilka lat prowadziłam blog  miastoiptaki.pl, gdzie opisywałam ptaki w Parku Skaryszewskim, regularnie prowadzę wycieczki przyrodnicze w Parku. Jestem współautorką książki „Przyroda Parku Skaryszewskiego”, która została wydana w tym roku.

Dzięki pracy w Radzie mogę zwracać uwagę władz dzielnicy na takie sprawy jak bezpieczeństwo na drogach i chodnikach oraz dopilnowanie, aby Park Skaryszewski nie stracił swojego unikalnego charakteru oazy zieleni i miejsca wypoczynku mieszkańców. W kolejnej kadencji będę chciała dbać o to, aby mieszkało się tu nam coraz lepiej. Bardzo zachęcam do udziału w wyborach!

3. Jakub Dziubecki 

Zjęcie JD

Z wykształcenia leśnik, z zamiłowania przyrodnik. Ochrona przyrody to jego pasja i sposób na życie. Posiada doświadczenie administracyjne w organach zajmujących się ochroną przyrody – zajmował się m.in. rezerwatami przyrody na Mazowszu, ochroną gatunkową.

Od 16 lat członek Zarządu Wspólnoty jednej z kamienic przy ul. Grochowskiej, którą udało się zrewitalizować.  Organizator zbiórki podpisów przeciwko próbie nadmiernej zabudowy przez dewelopera  kompleksu pofabrycznego „Perun”.  Chce, aby Kamionek rozwijał się w sposób zrównoważony, z poszanowaniem dla przedwojennej zabudowy, historii tego miejsca, ludzi i przyrody.  Na  Kamionku odnajduje potrzebną do życia przestrzeń: dużo zieleni – ulubiony Park Skaryszewski, zabudowę i klimat przedwojennej Warszawy oraz otwartych i przyjaznych ludzi. Interesuje się historią, lubi podróże, wędkuje.

4. Alicja Fojcik 

Ala

Mieszkanka ulicy Mińskiej od lat działająca na rzecz poprawy życia lokatorów kamienic komunalnych. Walczy o remonty, o centralne ogrzewanie. Aktywna członkini Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Kocha ludzi, zwierzęta, dobrą książkę. Wyczulona na krzywdę żywych Istot (nie tylko ludzi ). Szczęśliwa mama, mężatka, babcia, emerytka, wykształcenie wyższe.

5. Jarosław Gliwiński

8A1736F8-BFD9-4BDF-9B34-C5B8B2F4903C

Inżynier telekomunikacji oraz informatyki. Świeżo upieczony ojciec. Mieszkaniec Kamionka od niedawna (Mińska 69), miłośnik trochę dłużej. Pasjonat spraw lokalnych Warszawy.

Chcę przekuć pasję w konstruktywną pracę na rzecz swojej społeczności lokalnej. Chciałbym, żeby nasza okolica wykorzystała swój potencjał, żeby zachodzące w niej zmiany odbywały się z poszanowaniem zdania mieszkańców, z ochroną przestrzeni publicznej, miejsc rekreacji i odpoczynku, z zapewnieniem rozbudowy szkół, dróg, komunikacji odpowiedniej dla większej liczby mieszkańców. Mamy wiele obiecanych Kamionkowi zmian przed sobą – Rogatkę, przebudowę ulicy Mińskiej i remonty wielu innych, pamiętających czasy przemysłowego Kamionka ulic, konsultacje nt. toru kolarskiego, tunel przy dworcu, obwodnicę Śródmieścia, nową szkołę, budowę siedziby Sinfonii Varsovii. Mieszkańcy Kamionka będą się musieli niebawem zmierzyć z przygotowaniami do budowy metra, zagospodarowaniem rezerwy Trasy Tysiąclecia i konsultacjami nowego Studium Zagospodarowania Warszawy, poszerzaniem strefy płatnego parkowania, kompleksową przebudową Grochowskiej na reprezentacyjną oś dzielnicy. Chciałbym, żeby w tych wszystkich kwestiach głos mieszkańców Kamionka był słyszalny i żeby nasz (mój!) Kamionek stawał się coraz lepszym miejscem do życia. Nic o nas bez nas!

6. Łukasz Izert

Absolwent i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, projektant i introligator. Mąż i ojciec. Pochodzi z Warszawy, mieszka na Kamionku od 5 lat. Interesuje się krajoznawstwem, rzemiosłem i przestrzenią publiczną. Od lat tworzy i uczestniczy w projektach społecznych i kulturalnych. Zaangażowany w procesy rewitalizacyjne w Warszawie, Poznaniu, Gdyni, Szydłowcu, Sosnowcu. Na Kamionku uczestnik konsultacji wokół ul. Mińskiej. Autor pierwszej konkursowej koncepcji zagospodarowania Bazarku Rogatka. Moim priorytetem jest monitorowanie i opiniowanie przebiegu zagospodarowania rezerwy pod Trasę Tysiąclecia na rzecz jak najmniejszej ingerencji w tereny zielone i realizację Centrum Lokalnego oraz wpływanie na poprawę jakości życia na Kamionku poprzez działania w różnej skali, od likwidacji niebezpiecznych przejść dla pieszych po tworzenie nowych terenów zielonych i powstawanie usług publicznych.
 

7. Dorota Jankowska-Lamcha

ja

Z wykształcenia filolog, z zawodu tłumacz, obecnie na emeryturze. Od 40 lat mieszkanka Kamionka, 4 kadencje w samorządzie mieszkańców jako sekretarz i przewodnicząca Rady. Członkini Rady Nadzorczej SM Waszyngtona,  koordynatorka Partnerstwa Nasz Kamionek i prezeska Towarzystwa Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa. Kocha Kamionek i jego mieszkańców. Chcąc, by żyli w pięknej, zielonej, zadbanej i bezpiecznej okolicy aktywnie ją poprawia, korzystając z dostępnych narzędzi jak inicjatywa lokalna i Budżet Obywatelski i zachęcając do tego innych. Włącza się w projekty Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy, uczestniczy w konsultacjach.  Prywatnie mama dwojga dorosłych dzieci i babcia czworga wnucząt, słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nałogowy mól książkowy, szaradzistka i włóczykij, aktualnie w trakcie zdobywania Korony Gór Polski.

8. Aleksandra Maria Klimont-Bodzińska 

Ola Klimont - portret maj 2022 - na granatowym tle

Jestem mieszkanką Kamionka, zaangażowaną w konsultacje społeczne dotyczące naszej dzielnicy. Jako radna zamierzam działać na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców, zabiegać o ochronę terenów zielonych. Pragnę chronić i propagować piękno Kamionka z jego niepowtarzalną atmosferą, a także wspierać działania służące integracji społeczności sąsiedzkiej.

Jestem filologiem polskim, ekspertką ds. komunikacji i public relations. Prywatnie żoną, mamą dwóch studentów i licealistki.

9. Adam Majewski

7R1A2050

19-letni aktywny mieszkaniec Kamionka zaangażowany w rozwój jego lokalnej społeczności. Zajmuje się samorządnością i partycypacją młodych w życiu publicznym. Interesuje się prawami człowieka i historią najnowszą. Uczestnik licznych konsultacji społecznych (w tym dotyczących SPPN na Kamionku), czy lokalnych wydarzeń tj. „Choinka Sąsiedzka” czy „Malarze podwórkowi – Stop bazgrołom”. Jest współautorem „Poradnika Młodzieżowego Aktywisty” oraz absolwentem „Warszawskiej Akademii Młodych Liderów 4.0”. Zdobył doświadczenie m.in. jako przewodniczący Młodzieżowej Rady Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy,  ambasador Zrównoważonego Rozwoju Stowarzyszenia Narodów Zjednoczonych w Polsce,  członek Rady Młodych przy 11. Światowym Forum Miejskim, parlamentarzysta w Parlamencie Młodych Rzeczypospolitej Polskiej trzech kolejnych kadencji.

10. Piotr Remiszewski

IMG-3190

Na Kamionek przywiodło mnie zauroczenie Parkiem Skaryszewskim. Mieszkamy tu od 2017 r. chociaż rodzina żony ma tu korzenie przedwojenne. Od zawsze interesowały mnie sprawy społeczne, więc i tutaj działam we wspólnocie mieszkaniowej, śledzę sprawy naszej lokalnej społeczności. Od blisko 20 lat pracuję jako księgowy. Będę lobbować w sprawach naszego Kamionka na poziomie zarówno naszej Dzielnicy jaki i Miasta Stołecznego. Żonaty, dwoje dzieci.

11. Leszek Siejka 

Leszek2

Mieszkaniec Mińskiej, całe życie związany z Grochowem i Kamionkiem. W swoim działaniu skupia się na zadaniu, aby wspólna przestrzeń odpowiadała na potrzeby wszystkich grup społecznych. Dlatego  uczestniczy we wszystkich konsultacjach dotyczących zmian w najbliższej okolicy, a w razie potrzeby inicjuje protesty. Współzałożyciel Towarzystwa Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa, współorganizator  inicjatyw lokalnych jak np. Choinka Sąsiedzka na Kamionku, Stop Bazgrołom na Kamionku. Aktywny senior z dzielnicowego środowiska seniorów, członek Rady Seniorów Dzielnicy Praga-Południe, uczestnik wielu edycji Budżetu Obywatelskiego.

12. Piotr Śledziewski

piotrs

Magister sztuki, rzeźbiarz, renowator zabytków architektury, pedagog, grafik komputerowy, autor wizualizacji Romantycznego Mostka Elekcyjnego nad Kanałem Wystawowym, zgłoszonego jako projekt do Budżetu Obywatelskiego. Członek Zarządu Rady Osiedla Kamionek z kadencji 2018-2022 oraz Towarzystwa Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa, członek Stowarzyszenia Wiatrak, Związku Polskich Artystów Plastyków OW i aktywny uczestnik Partnerstwa Nasz Kamionek. Wieloletni mieszkaniec ukochanego Kamionka,  z którym ma nadzieje być związanym na zawsze.  Miłośnik sztuki, architektury i przyrody, aktywny sportowo maratończyk i pasjonat tańca oraz jazdy na rowerze, nartach i konno, kitesurfer.

13. Marcel Świerkocki 

fotkadlarady

Mieszka na Kamionku od czterech lat. Od momentu zamieszkania stara się aktywnie wpływać na najbliższą okolicę – uczestniczył w licznych konsultacjach społecznych, zgłaszał uwagi oraz pomysły radnym oraz jednostkom m. st. Warszawy dotyczących SPPN, zazielenienia ulicy Grochowskiej i remontu torowiska przy alei Waszyngtona. Zakochany w zielonym Kamionku, chce by to osiedle było bezpieczne, wygodne i przyjazne mieszkańcom.

Prywatnie mąż, opiekun psa o imieniu Łuna, doktorant na Uniwersytecie Warszawskim, nauczyciel przyrody i geografii w warszawskiej podstawówce oraz instruktor harcerski. Wolne chwile spędza w otoczeniu zieleni (szczególnie w Parku Skaryszewskim i na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych) bądź relaksując się przy książce lub dobrej grze.

14. Monika Wesołowska 

na stronę kamionek

Urodzona w 1986 roku na warszawskiej Pradze. Od zawsze związana jest z prawym brzegiem, przede wszystkim z Kamionkiem, gdzie przy ulicy Targowej mieszka od 31 lat. Z wykształcenia filolog klasyczny i archeolog. Pracuje jako wychowawca w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym. Jako Społeczny Opiekun Zabytków podejmuje szereg działań mających na celu ochronę dziedzictwa i popularyzację wiedzy na jego temat. Współzałożycielka Towarzystwa Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa. Autorka inicjatywy ,,Z Pragą za pan brat”.  W wolnych chwilach czyta, uprawia sport lub tworzy grafikę albo gry na 8 i 16-bitowym Atari. Opiekunka suczki Maszy. Dzięki swojej życzliwej naturze znajduje wspólny język z każdym, dlatego żadnego z mieszkańców nie pozostawia bez pomocy. Do Samorządu Mieszkańców Kamionka kandyduje po raz drugi.

15. Andrzej Wójcik

Andrzej

Mieszkaniec ul. Grochowskiej, miłośnik Warszawy, Kamionka i Saskiej Kępy, chętnie utrwalający ich piękno w obiektywie i dzielący się nim z sąsiadami. Pragnie, by wspólna przestrzeń była funkcjonalna, estetyczna i dobrze zarządzana. Zwalcza absurdy zarządzania miastem. Aktywny członek Samorządu Mieszkańców ubiegłej kadencji, współzałożyciel Towarzystwa Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa. Długoletni honorowy krwiodawca odznaczony medalem Zasłużony dla Narodu Polskiego.  Prywatnie mąż i ojciec dużej rodziny.

16. Jan Ryszard Wójkowski 

240829762_163709789234806_4857668852315724372_n

Pierwszą połowę życia mieszkaniec Grochowa, a drugą – Kamionka. Obecnie studiuję farmację na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (dawniej Akademia Medyczna). Chcę bardziej zaangażować się w życie osiedla, a także pokazać mieszkańcom, że mają wpływ na swoje otoczenie. Dlatego chciałbym zacząć swoją przygodę z samorządem od najbardziej lokalnych organów. Zależy mi na tym, aby Kamionek był bardziej zauważanym osiedlem, również na szczeblu miejskim. Szczególnie bliskie mojemu sercu jest dbanie o stan parków, skwerów i drobnej zieleni, rozwój sieci transportu, a także działalność edukacyjna dla wszystkich mieszkańców.

W wolnych chwilach lubię upiec ciasto i obejrzeć film, a przy dobrej pogodzie zająć się kwiatami na balkonie czy wyjść na spacer lub na rower.

17. Artur Zieliński  

269649404_310488397650328_7102517995567860507_n

Z urodzenia prażanin, od 1993 r. mieszkaniec Kamionka. Do Rady Osiedla Kamionek kandyduję po raz drugi. Od 2007 do dziś członek Rady Nadzorczej SM PAX, 10 lat w funkcji przewodniczącego rady swojego osiedla. Moje zainteresowania to mieszkalnictwo, ochrona przyrody i wielokulturowość. Chciałbym działać w tematach przewłaszczeń mieszkań w pełną własność, wykupu mieszkań komunalnych, poprawy standardów zamieszkiwania, partnerstwa z miastem Berlin, zagospodarowania terenu koło poczty naprzeciwko Wedla oraz przy organizowaniu miejsca aktywności lokalnej. Mając doświadczenie w pracy z partnerstwami na Mokotowie i w Birmingham chciałbym włączyć się w tworzenie partnerstwa dla Kamionka. Moje doświadczenie obejmuje też założenie Spółdzielni Socjalnej  Kamionek w ramach projektu ,, Osiedlowe Spółdzielnie Socjalne” KRS, założenie Towarzystwa  Pomost, które w latach 80. inicjowało pierwsze  w Warszawie kontakty ukraińskie i wietnamskie, zorganizowanie nabożeństwa i agape polsko – wietnamskiego u księży pallotynów w czasach Jarmarku Europa. W latach 1993 – 1997 byłem koordynatorem pomocy uchodźcom Polskiej YMCA. Obecnie mam gości z Ukrainy.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.