Ogłoszono wyniki Budżetu Partycypacyjnego!

Godny odnotowania jest przede wszystkim fakt, że w tym roku uroczyste ogłoszenie wyników warszawskiego Budżetu Partycypacyjnego odbyło się w Teatrze Powszechnym – na Kamionku. Wyniki zaprezentował sam Wiceprezydent m. st. Warszawy Jarosław Jóźwiak. Autorzy projektów, koordynatorzy, członkowie Dzielnicowych Zespołów ds. Budżetu Partycypacyjnego i mieszkańcy szczelnie wypełnili salę teatralną. Było gorąco!

Wszystko już wiadomo. Sześć projektów zostanie zrealizowanych w roku 2017 na Kamionku. Dzięki nim powstanie kolorowy plac zabaw przy SP nr 255. Swój plac zabaw otrzymają także dorośli – przy ulicy Żupniczej. Ponadto bezpieczniej przejdziemy do Dworca Wschodniego ulicą Bliską po zmroku – zostaną tam dostawione dodatkowe latarnie, łatwiej dostaniemy się na nadwiślańską plażę – zostanie tam zainstalowany pomost dla niepełnosprawnych. Wypożyczalnia nr 44 przy Grochowskiej 333a wzbogaci swój księgozbiór. Na cmentarzu starowierców przy Grochowskiej pojawi się tablica informacyjna. Rowerzyści będą mieli łatwiejszy zjazd z parkingu przy Teatrze Powszechnym w al. Wedla poprzez likwidację 1 przęsła ogrodzenia. Wszystkim autorom serdecznie gratulujemy!!!  Żal, ale trzy projekty nie zostaną zrealizowane: sala teatralna w LO im. J. Jasińskiego, streetworkerzy na Kamionku a także projekt ,,Zakochaj się w Kamionku”. Ich autorom życzymy wytrwałości i wiary – może w kolejnej edycji się uda 🙂

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/2017/votingResult/taskList?regionId=38

IMG_20160712_182117_19CS

Wiceprezydent Jarosław Jóźwiak ogłasza wyniki głosowania III edycji BP

IMG_20160712_193504

Przewodniczący Dzielnicowego Zespołu ds. BP III edycji – Paweł Trojak

Z projektów ogólnodzielnicowych, gdzie konkurencja w tym roku była bardzo ostra,  dostało się do realizacji 11 projektów z 43. Absolutnym liderem okazał się projekt Praga Południe bez psich odchodów – zakup koszy na śmieci. Uzyskał 2545 głosów. Drugie miejsce zajęły domki dla wolno żyjących kotów z liczbą 2118 głosów. Na terenie Kamionka realizowany będzie z puli ogólnodzielnicowej projekt  ,,Ochrona drzew Parku Skaryszewskiego”. Wszystkie wyniki głosowania obejrzeć można:

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/2017/votingResult/taskList?regionId=17

Bookmark the permalink.

Comments are closed.