Pożegnanie – Wiesław Nowosielski

wieslaw-nowosielski

20 października 2016 r odszedł od nas Wiesław Nowosielski (1935-2016), dziennikarz, założyciel i wieloletni redaktor naczelny znanej i lubianej gazety „Mieszkaniec”.

Rdzenny grochowianin, świetnie znał problemy naszej dzielnicy i stworzył rzetelną i obiektywną gazetę lokalną o rzeczach ważnych dla mieszkańców. Gazetę, która informując spełnia także interwencyjną rolę, choć nikt w niej nikogo nie obraża i nie epatuje tanią sensacją.

Był także pomysłodawcą plebiscytu, w którym czytelnicy do dziś co roku wybierają spośród swego grona Zacnych Mieszkańców.

Uważaliśmy go zawsze za wielkiego przyjaciela naszego osiedla, bowiem kamionkowskie tematy bardzo często gościły na łamach Jego gazety.

Człowiek wielkiego serca, otwartości i życzliwości, pełen uroku i wielu opowieści, skrzący dowcipem – tak mówią o nim wszyscy, którzy mieli szczęście dobrze go znać i z nim pracować. Takie wrażenie robił też od pierwszej chwili. Tak właśnie – dobrodusznie, ciepło i z uśmiechem przyjął od nas ,,Kamień Kamionka” dla ,,Mieszkańca” , przyznany w tym roku z okazji jubileuszu 25-lecia gazety.

Żegnamy Pana, Panie Redaktorze z wielkim smutkiem i na zawsze zachowamy we wdzięcznej pamięci.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.