Tramwaj na Gocław – konsultacje już w najbliższy weekend

tramwaj-na-goclaw

Rozważane warianty trasy – obecnie zwycięża wariant czerwony

W najbliższy weekend dalszy ciąg konsultacji w sprawie linii tramwajowej na Gocław. Konsultanci z Tramwajów Warszawskich mają odpowiedź na wszystkie pytania.

Na pierwszej turze konsultacji  zapytaliśmy głównie o to, jaki wpływ będzie miała zbudowana brzegiem ogródków działkowych przy Kanale Wystawowym linia na komfort mieszkańców Kamionka, czyli na przebieg tramwajów ulicą Grochowską.

Dowiedzieliśmy się, że w związku z realizacją trasy na Gocław nie są planowane istotne zmiany w kursowaniu tramwajów na Grochowskiej.  Jeden tramwaj dla gocławian pojedzie Mostem Poniatowskiego, a drugi Aleją Zieleniecką do Dworca Wschodniego. Komunikacja autobusowa nie ulegnie pogorszeniu, ale zmianom. Tych 910 osób z Alei Zielenieckiej, o których los się zaniepokoiliśmy nie znika, a wybiera inny, wygodniejszy, korytarz przemieszczania się. Most Poniatowskiego istotnie wykorzystany będzie do maksimum swoich możliwości – technicznie i logistycznie.

Tramwaju na Błoniach nikt obecnie nie rozważa, połączenie Gocławia z Dworcem Wschodnim realizowane będzie Aleją Zieleniecką.

W ślad za zapytaniami mieszkańców zasięgnęliśmy też bliższej informacji o samym torowisku. Otóż same tramwaje potrzebują w istocie 9 m szerokości na tory plus 4 m nad brzegiem kanałku na potrzeby służb konserwujących i sprzątających kanałek, czyli metrów 13. Metrów 30 w projekcie wychodzi dlatego, że dochodzą pasy żywopłotu i drzew, ścieżki rowerowej i ciągu pieszego – dodane dla wygody mieszkańców.

Miła atmosfera konsultacji bardzo zachęca. Konsultanci wszystkie mądre i merytoryczne uwagi skrzętnie notują – do przedstawienia w raporcie z konsultacji, który wpłynąć może – choćby w szczegółach — na ostateczne decyzje dot. realizacji inwestycji. Dlatego polecamy:

  • Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 (ul. Nobla 18/26), – 5 listopada (sobota) w godz. 9-18
  • Klub Kultury Seniora (ul. Pawlikowskiego 2) –  6 listopada 2016 r. (niedziela) w godz. 9-18 

Czytaj też: http://kamionek.warszawa.pl/2016/10/21/tramwaj-na-goclaw-z-perspektywy-kamionka/

Bookmark the permalink.

Comments are closed.