Dwunasty Bieg Wedla pachnący czekoladą za nami!

18 lutego już po raz dwunasty spotkaliśmy się w Parku Skaryszewskim na Biegu Wedla – imprezie biegowej o najdłuższej tradycji w najpiękniejszym parku w Warszawie. Półtora tysiąca uczestników zmierzyło się w tym roku z trudnymi warunkami – roztapiający się śnieg i lód zwłaszcza na odcinku przed metą był bardzo śliski, również cała trasa biegu, choć posypana piaskiem, była wyjątkowo nieprzyjazna.

Wszyscy zwycięzcy w kategorii Kamionek, zwycięzcy Biegu, organizator biegu Andrzej Krochmal i Przewodnicząca Rady Osiedla Kamionek Dorota Lamcha

Wszyscy zwycięzcy w Kategorii Kamionek, organizator biegu Andrzej Krochmal i Przewodnicząca Rady Osiedla -Kamionek Dorota Lamcha – foto Adam Rosiński

Rada Osiedla Kamionek jak co roku objęła jedyny w swoim rodzaju, bo pachnący czekoladą bieg patronatem fundując puchary dla najlepszych zawodników na trasach C i D mieszkających lub pracujących na Kamionku, oraz po raz pierwszy – dla uczestników zawodów Nordic Walking.

Puchary w kategorii Kamionek zdobyli: w biegu na 5,5 km Iwona Janus – nasza sąsiadka z Bliskiej i Grzegorz Olesiński, a w biegu na 9 km Magdalena Dubaj – Zerek oraz Jacek Karwowski, pracownicy Wedla – i to po raz kolejny.

Na starcie nie zabrakło warszawskich samorządowców – pobiegli radny m. st. Warszawy Jarosław Szostakowski oraz wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Katarzyna Bernardetta Olszewska, która wzięła udział w biegach na 5.5 i 9 km.

Gratulujemy sukcesu zwycięzcom, wszystkim uczestnikom – kondycji i hartu ducha a organizatorom za sprawne i przyjazne dla otoczenia zorganizowanie imprezy.

Cieszymy się, że impreza propagująca sport i zdrowie, markę Wedla od prawie stu lat nierozerwalnie związaną z Kamionkiem i Park Skaryszewski na trwale zagościła u nas, oraz że  rozwija się z roku na rok rozszerzając się także na inne dyscypliny.

Przypominamy, że bieg organizuje Andrzej Krochmal – wiceprezes oddziału PTTK Warszawa Praga. Patronuje mu Tomasz Kucharski – Burmistrz Dzielnicy Pragi Południe oraz Rada Samorządu Mieszkańców Osiedla Kamionek i lokalna gazeta Mieszkaniec.

fot. Adam Rosiński, Jarosław Kania, tekst DLamcha
Bookmark the permalink.

Comments are closed.