Co dalej z ulicą Mińską?

20190405_111935Mińska to jedna z najważniejszych ulic Kamionka, z którą związane jest  życie wielu naszych mieszkańców. Tych mieszkańców przybywa i coraz więcej otrzymujemy zapytań w związku z jej obecnym, niezadowalającym  stanem i jej przyszłością. O nowej koncepcji zagospodarowania ulicy przypomina wciąż tablica na skrzyżowaniu z ulicą Bliską. Jest to jednak tylko koncepcja, która poddana została konsultacjom, więc coraz częściej krąży pytanie ,,Jak wyszło?” A także: ,,Co dalej?”. Coraz częściej też w dyskusjach pada słowo ,,woonerf”. Czy rzeczywiście w czasie konsultacji zaproponowano tu woonerf?

Dlatego uzupełniamy informacje:

W konsultacjach wzięło udział łącznie 145 osób – bardzo niewiele, naszym zdaniem stanowczo zbyt mało! Na szczęście treść raportu świadczy o tym, że w zasadzie główne grupy interesariuszy i wszelkie opinie, zastrzeżenia, obawy – znane samorządowi od lat –  zostały w czasie konsultacji zaprezentowane. Tylko sześć osób, w tym inwestor z Soho, wyraziło swoją opinię drogą mailową, resztę opinii zebrano w usytuowanym na ulicy i pod urzędem punkcie konsultacyjnym.

Raport jest bardzo szczegółowy, można rzec – do bólu szczery, bo nie kryjący negatywnych emocji osób dzielących się opiniami.  Załączamy link do raportu na stronie: http://konsultacje.um.warszawa.pl/jaka_ulica_minska i zachęcamy gorąco do wnikliwego zapoznania się, choć jest to długi dokument:  minska_raport_1-compressed.

Pamiętajmy przy tym, że żadne zmiany na samej ulicy nie nastąpią, nim nie zakończą się wszystkie zgłoszone budowy, rewitalizacje i podłączenia, a to potrwa jeszcze kilka lat. Zatem pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, i póki co – poprawiać sobie nastrój studiowaniem koncepcji wyrysowanej na tablicy.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.