Ceremonia wręczenia nagród Kamień Kamionka 2019

Wszyscy Laureaci

Tegoroczni Laureaci (od lewej z plakietami: prof. Maciej Luniak, Barbara Gebler Wasiak, Andrzej Krochmal, dr Krystyna Kubrakiewicz Skatulska) w towarzystwie Laureatów ubiegłych edycji (Janusz Piskorski, Tadeusz Burchacki, Róża Karwecka, Ryszard Jakubisiak) i członków Kapituły (Leszek Siejka, Dorota Lamcha, Tomasz Marzecki). Obok p. dr. Skatulskiej – wiceburmistrz Karol Kowalczyk

W tym roku ceremonia wręczenia nagród w VII edycji Konkursu Kamień Kamionka odbyła się po raz pierwszy podczas Praskopołudniowych Prezentacji w Soho Factory, wydarzenia, które uwieńczyło trwający od soboty do soboty, pierwszy w historii Festiwal na Kamionku.

Mieliśmy zaszczyt wręczyć cztery nagrody. W kategorii ,,Mieszkaniec” nagrodę odebrała pani Barbara Gebler Wasiak, która przez wiele lat była duszą i sercem Centrum Promocji Kultury  – miejsca gościnnego i otwartego na wszystkich, gdzie realizuje się pasje i rozwija przeróżne umiejętności, i obcuje się z  każdym rodzajem sztuki – malarstwem, rzeźbą, teatrem, kabaretem, muzyką. Również w tej samej kategorii Kapituła Konkursu przyznała wyróżnienie pani doktor Krystynie Kubrakiewicz – Skatulskiej, lekarzowi pediatrze z przychodni ,,Higiena”, która z ogromną troską o małego pacjenta leczy dzieci w dzielnicy od ponad pięćdziesięciu lat.

Po raz pierwszy Kapituła przyznała nagrodę w kategorii ,,Ochrona środowiska”, która przypadła zasłużenie nestorowi wśród warszawskich przyrodników panu profesorowi Maciejowi Luniakowi, autorowi licznych badań i publikacji za uczenie warszawiaków szacunku dla świata przyrody w wielkim mieście i za pracę na rzecz zachowania bogactwa przyrodniczego w miejskich parkach. Społeczność Kamionka doceniła działalność profesora na rzecz Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Paderewskiego.

Wyróżnienie w kategorii ,,Wydarzenie” powędrowało do pana Andrzeja Krochmala z południowopraskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego PTTK za kilkanaście już edycji ,,Biegu Wedla” – popularnej i lubianej imprezy biegowej promującej sport, Kamionek, bardzo kamionkowską markę Wedla, a zarazem szanującej miejsce, w którym się odbywa – Park Skaryszewski. Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy dziękując raz jeszcze za ich zasługi.

Ceremonię poprowadził Tomasz Marzecki, znany aktor i społecznik z Kamionka. Nagrody wręczyli zastępca burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Karol Kowalczyk i przewodnicząca kapituły konkursu Kamień Kamionka oraz lokalnego samorządu Dorota Jankowska Lamcha.

Po ceremonii z udziałem zaproszonych gości, w tym laureatów poprzednich edycji konkursu, licznych widzów i uczestników pikniku zebrani wysłuchali żywiołowego koncertu Bum Bum Orkestar i Międzypokoleniowego Klubu Piosenkowego STAYnia w gorącym rytmie folkloru bałkańskiego, a następnie rozgrzali się jeszcze rodzimą nutą Kapeli Praskiej.

Konkurs jest przede wszystkim formą podziękowania za szczególnie docenianą pracę lub działalność na rzecz lokalnej społeczności. Ale jest także sposobem na skupienie mieszkańców wokół wspólnej rzeczy – naszej małej ojczyzny – Kamionka oraz zachętą dla mieszkańców, by dostrzegli, jak wiele dzieje się dobrego na Kamionku, by rozejrzeli się i zobaczyli ludzi, którzy dają z siebie więcej od innych, którzy wpływają pozytywnie na otoczenie, którzy promują Kamionek, i którym nasza społeczność wiele zawdzięcza. Konkursowi od początku patronuje Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski.Laureaci KK 2019

 

tekst: DLamcha, zdjęcia: Adam Rosiński

o Konkursie i Laureatach poprzednich edycji: http://kamionek.warszawa.pl/kamien-kamionka/

Bookmark the permalink.

Comments are closed.