Znamy harmonogram nowej inwestycji w Lotte Wedel

20190612_182602[1]

 

Na posiedzeniu Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i Infrastruktury Rady Dzielnicy Praga-Południe w dniu 12 czerwca br. przedstawiciele fabryki Lotte Wedel zaprezentowali projekt budowy nowego obiektu w miejsce starego silosu z 1969 roku, w którym przerabiano ziarno kakaowe na potrzeby produkcyjne. W budynku znajdują się 42 silosy, stąd jego potoczna nazwa. Został wyłączony z użytkowania w 2008 roku i niestety z roku na rok wyglądał coraz gorzej w zestawieniu  z odświeżoną elewacją zabytkowego budynku głównego.  Inwestycja jest związana z potrzebą zwiększenia mocy produkcyjnych. Będzie to obiekt o dwa razy większej kubaturze niż obecny ,,silos” mieszczący nowe linie produkcyjne i biura, a w parterze także część komercyjną. Ta ostatnia część pomieści z pewnością gastronomię lub kawiarnię, ale nie będzie to pijalnia czekolady – ta pozostanie tradycyjnie w rogatce.

Największą atrakcją, jaką w związku z tym zyskamy, będzie udostępnienie tarasu widokowego na dachu, skąd rozciąga się naprawdę unikalna panorama centrum Warszawy, Stadionu Narodowego oraz obfitości zieleni Parku Skaryszewskiego. To widok, który – jak stwierdził przedstawiciel Wedla – obok syrenki i Starego Miasta ma szansę stać się panoramą najczęściej umieszczaną na pocztówkach ze stolicy. Ponadto firma Wedel wymieni nawierzchnię ulicy Lubelskiej do Grochowskiej, zmodernizuje wjazd i rozbierze przybudówkę, która teraz wcina się w pas zieleni ogrodów polsko – niemieckich, a także we współpracy z Fundacją Ogrody Polsko-Niemieckie zaaranżuje estetyczny skwerek przy połączeniu ulicy Lubelskiej z Aleją Wedla.

To wszystko zacznie się dziać lada dzień, bo prace przygotowawcze rozpoczną się w końcu czerwca, a prace rozbiórkowe potrwają od początku lipca do końca sierpnia. Planowane rozpoczęcie budowy to listopad 2019 r., a zakończenie – wrzesień 2020 r. Obecnie trwa wybór generalnego wykonawcy.

A na zakończenie ciekawostka – demontowanymi silosami zainteresowała się pewna artystka, która pragnie z kilku wykonać instalację artystyczną i umieścić ją gdzieś na pobliskich terenach zielonych.

tekst: D.Lamcha

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.