XV Bieg Wedla

Jubileuszowy, XV Bieg Wedla odbył się w Parku Skaryszewskim w sobotę 8 lutego 2020 r. przy wyjątkowo pięknej, bezchmurnej pogodzie.
W pełnym słońcu zawodnicy do lat 7 pobiegli na dystansie 250 m, do lat 15 – 1,8 km. Dorośli zmierzyli się przebiegając 5,4 km oraz 9 km.
Oprócz tego aleją obwodnicową pomaszerowało paruset amatorów nordic walkingu z naprawdę donośnym chrzęstem kijków, po rozgrzewce poprowadzonej przez Krzysztofa Czapskiego, mistrza tej dyscypliny.
Odbył się także o-run, czyli bieg na orientację.
Puchary Kamionka powędrowały w tym roku do zwycięzców biegu na 5,4 km (Wojciecha Kopcia i oraz zwycięzców nordic walkingu.
Puchary ufundowali także Paweł Lech, radny m.st. Warszawy, Katarzyna Bernardetta Olszewska, przewodnicząca Komisji Sportu Rady Dzielnicy Praga-Południe, Gazeta Mieszkaniec i firma Lotte Wedel.
W związku z tym, że muszla koncertowa jest zamknięta i oczekuje na remont, wręczenie dyplomów i pucharów odbyło się wyjątkowo na terenie klubu KS Drukarz.
Wydano 3 tys. porcji słodkiej gorącej czekolady, równie wiele talerzy smakowitej grochówki. Można było też orzeźwić się kawą i posilić gorącymi kiełbaskami z grilla.
Wśród zawodników wylosowane zostały także atrakcyjne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów.
Z okazji jubileuszowej XV edycji Biegu Wedla podziękowaliśmy wieloletniemu jej organizatorowi – p. Andrzejowi Krochmalowi z południowopraskiego Oddziału PTTK za 15 lat imprezy promującej sport, zdrowie, Park Skaryszewski i Kamionek. Mamy nadzieję na kolejne, równie wspaniałe edycje najsłodszego biegu w Polsce.
Do zobaczenia za rok!


Zdjęcia: Magda Dziadosz

Bookmark the permalink.

Comments are closed.