Rewitalizacja na Kamionku – odsłona pierwsza

Wielka kałuża na Frycza Modrzewskiego nareszcie zniknie z naszego krajobrazu – jej miejsce zajmie uliczka z twardą nawierzchnią, z nasadzeniami, być może nawet siedziskami wokół nasadzeń, wygodnie doprowadzona do Berka Joselewicza. Koncepcja będzie przedmiotem konsultacji z mieszkańcami.  Od strony Dworca Wschodniego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje zabudowę.

Najstarsi z naszych radnych pamiętają, że zrzut wody opadowej w tym miejscu od lat był problemem nie do rozwiązania, i Rada Osiedla występowała w tej sprawie wielokrotnie i bezskutecznie. Środki z programu rewitalizacji temu zaradzą. Szpetne bajoro wkrótce przejdzie do historii, co nas niezmiernie cieszy.

Kamionek może liczyć na łącznie 30 milionów na ten cel do roku 2020. W pierwszym etapie planowane jest wydatkowanie ok. 2,5 miliona zł, między innymi na remonty w starych kamienicach, na ulicę Frycza, na plac bazarku Rogatka – uporządkowanie go i ogrodzenie – stworzenie miejsca integracji wielofunkcyjnej. Wygląda na to, że w najbliższej przyszłości będziemy poświęcać rewitalizacji wiele uwagi i dokumentować krok po kroku, jak rodzi się piękniejszy Kamionek.

Wykaz kamienic do generalnego remontu, oraz do wyposażenia w centralne ogrzewanie tutaj:

wykaz rewitalizacji

tekst i zdjęcia: DLamcha
Bookmark the permalink.

Comments are closed.