Kandydaci do Rady Osiedla Kamionek kadencji 2018-2022: zdjęcia, prezentacje:

Kandydaci do Rady Osiedla Kamionek kadencji 2018-2022: zdjęcia, prezentacje:

herb-Kamionka

MagdaMagdalena Dziadosz – z zawodu tłumaczka konferencyjna języka angielskiego, na Kamionku mieszkam od blisko 20 lat, a w dwóch poprzednich kadencjach miałam przyjemność i zaszczyt być członkinią Rady Osiedla Kamionek.  Dzięki pracy w Radzie mogłam zwracać uwagę władz dzielnicy na takie sprawy jak bezpieczeństwo przejścia przez Grochowską u zbiegu z Mińską, remonty nawierzchni w alei Wedla, ochrona drzew i zieleni na naszym osiedlu, bezpieczeństwo mieszkańców i wiele innych, najważniejszą jednak sprawą dla mnie jest dopilnowanie, aby Park Skaryszewski  nie stracił swojego unikalnego charakteru oazy zieleni i miejsca wypoczynku mieszkańców. Park i zamieszkujące tam ptaki opisuję na swoim blogu, kilka razy do roku organizuję bezpłatne spacery ornitologiczne, jestem też członkiem Koalicji Cicho jest w Parku Skaryszewskim, która postawiła sobie zadanie doprowadzenie do ograniczenia hałasu i zniszczeń generowanych przez duże imprezy.

Kamionek w ostatnich latach bardzo się zmienia, staje się coraz piękniejszy i coraz wygodniejszy do mieszkania , pracy i wypoczynku.  W kolejnej kadencji będę chciała dbać o to, aby mieszkało się tu nam coraz lepiej.

 

Dorota Jankowska LamchaDorota Jankowska – Lamcha – ur 1960, mieszkanka Kamionka od 35 lat. Sprawny i działający samorząd najniższego szczebla i aktywność na rzecz najbliższego otoczenia jest jej pasją. Kamionek zaś z jego przeszłością i rozległymi terenami zielonymi – wielką miłością. Zależy jej na promocji Kamionka przez odkrywanie jego historii, przez jego rozwój i poprawianie ładu przestrzennego, poprawę estetyki miejsc zaniedbanych. Kamionek jest bowiem miejscem wielkich kontrastów – z jednej strony piękny park i błonia,  cenne zabytki, z drugiej – nieuporządkowane wciąż pozostałości po przemysłowej dzielnicy. Tragiczny stan komunalnych kamienic i nowe luksusowe osiedla, z nowymi mieszkańcami, których warto zainteresować otoczeniem i przyciągnąć, żeby wspólnie wywrzeć presję na  szybszą zmianę w zaniedbanych częściach i lepsze warunki dla wszystkich.  W osiedlowym samorządzie od 2006 r. jako sekretarz, a w latach 2014-2018 jako przewodnicząca. Członkini lokalnego Stowarzyszenia ,,Wiatrak”, członkini Rady Nadzorczej SM ,,Waszyngtona”, autorka artykułów o samorządzie, miejscach i ludziach Kamionka w prasie lokalnej, współorganizatorka inicjatyw lokalnych takich jak  ,,Piknik rodzinny na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych” i ,,Turniej o Puchar Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych”.  Aktywnie uczestniczy w Budżecie Partycypacyjnym, autorka zwycięskiego pomysłu ,,Aranżacja zieleni na Starówce Kamionka” z ubiegłej edycji. Wykształcenie – filologia słowiańska na UW i dyplom z marketingu na SGH, z zawodu tłumaczka literatury.  Prywatnie – matka dwojga dzieci i babcia czworga wnucząt.

Ola-KrasińskaAleksandra Krasińska – urodzona 1994 roku na Kamionku. Magister Zarządzania zasobami ludzkimi, pedagog pracy, andragog oraz starszy inspektor ds. BHP. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Prezes Konkatedralnego Chóru Kamionek od 2014 roku – śpiewanie jest jej wielką pasją. Od urodzenia mieszkanka kamienicy przy ul. Grochowskiej. Lokalna patriotka, promująca Kamionek. Członek i skarbnik Rady Osiedla w kadencji 2014-2018.

 

Ania-KrasiAnna Krasińska – Mieszkam na Kamionku w jednej z komunalnych kamienic i nie ukrywam, że los mieszkańców budynków komunalnych jest mi najbliższy. Jestem członkiem Konkatedralnego Chóru Kamionek. Bardzo chętnie angażuję się w różnego rodzaju akcje i inicjatywy. Służę zawsze radą i pomocą.

 

 

KatarzynaKatarzyna Kucharczyk – Mieszkam na Kamionku 14 lat, tutaj znalazłam swoje miejsce. Nie ma drugiej tak pięknej zielonej dzielnicy w Warszawie, a przy okazji prawie w centrum i tak dobrze skomunikowanej z całym miastem i Polską! Jestem szczęściarą, że tutaj mieszkam 🙂
Ale że szczęścia nigdy nie za wiele, postanowiłam się zaangażować w życie dzielnicy z chęcią poprawy kilku rzeczy, które zaczęły mnie uwierać od kilku lat, dlatego od ponad roku współpracuję z kilkoma lokalnymi stowarzyszeniami działającymi na rzecz parku w koalicji ,,Cicho jest w Parku Skaryszewskim”, nawiązałam kontakt z Radą Osiedla Kamionek, a także z innymi lokalnymi organizacjami, jak Miasto jest Nasze i Wiatrak. Na czym mi zależy:

1. Utrzymanie Parku Skaryszewskiego w jak najbardziej naturalnej postaci, aby wszystkie zwierzaki wciaz mialy tam swoje miejsce dla siebie, żeby roslinnosc byla zdrowa i zadbana, jak najmniej prywatnego biznesu i jak najwiecej ciszy i spokoju dla nas Wszystkich, abyśmy mieli tutaj swoja  oazę gdzie można na chwilę się schować od uciążliwego hałasu miasta.
2. Żeby nasza dzielnica  rozwijała się w sposób zrównoważony, więcej scieżek rowerowych, aby chodniki wreszcie oddać pieszym, wyciszenie ruchu na Grochowskiej, po której obecnie samochody pędzą z prędkością 100 km na godz.
3. Bardzo mi zależy na większej ilości lokali usługowych w naszej okolicy, małych sklepików spożywczych, piekarni, warzywniaków, sklepów ze zdrową żywnością – jest to bardzo ważny element tkanki miejskiej przyjaznej dla mieszkańców.  (a nie tylko obcy kapitał w postaci Biedronki)
4. Walka ze smogiem – czyli zmusić w końcu miasto do modernizacji starych miejskich budynków i pozwolić ludziom tam mieszkającym cieszyć się podstawą cywilizacji w mieście, jaką jest ciepły kaloryfer nie napędzany brudnym węglem !

Podsumowując: zależy mi, żeby Kamionek był spokojnym zielonym miejscem z  różnymi usługami dostępnymi dla wszystkich mieszkańców. Ludzie  są bardzo ważni dla mnie, ale wszystko powinno się odbywać w zgodzie z naturą  i poszanowaniem naturalnego otoczenia 🙂
Jeśli uważasz, że mój światopogląd jest Ci bliski – to już wiesz na kogo glosować 🙂

 

Rafał KulisiewiczRafał Kulisiewicz  – politolog i historyk, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni działacz społeczny, zaangażowany w organizacje pozarządowe takie jak: Fundacja Służba Niepodległej, Stowarzyszenie KoLiber. Warszawiak od urodzenia, związany z Pragą Południe. W działalności społecznej stawia sobie za cel budowanie wspólnoty lokalnej, promowania aktywności obywatelskiej, odnawiania dawnej kultury i tradycji prawobrzeżnej Warszawy oraz rozwoju dzielnicy Praga Południe.

 

NataliaNatalia Lewko – magister historii sztuki, od wielu lat mieszkanka prawobrzeżnej Warszawy. Działa na rzecz polepszenia warunków mieszkaniowych w praskich kamienicach. Kandyduje, by starać się o poprawę estetyki zarówno budynków, jak i przestrzeni wspólnych integrujących mieszkańców.

 

 

Paweł14Tomasz Marzecki – ur. 1949, z zawodu i pasji aktor teatralny i głosowy, lektor i narrator związany z Polskim Radiem oraz reżyser dubbingu, a także społecznik, wieloletni mieszkaniec Kamionka, juror dziecięcych i młodzieżowych konkursów recytatorskich oraz ,,Grochowskich Spotkań Teatralnych NA ROGATKACH”, inicjator i prowadzący ,,Wieczory czwartkowe Między Wierszami”, członek Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego bieżącej edycji, członek Zarządu Rady Osiedla Kamionek w kadencji 2014-2018. Zatroskany o estetykę otoczenia ulicy Mińskiej i starego Kamionka.

 

Piotr MichalakPiotr Michalak: ,,Na Kamionku mieszkam od urodzenia. Prywatnie jestem studentem III roku wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz stażystą w jednej z podwarszawskich firm geodezyjnych. Moimi największymi pasjami jest wychowanie młodzieży i żeglarstwo, co łączę, prowadząc Szczep 296 Warszawskich Wodnych Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych „Palmiry”. Kandyduję do Rady Osiedla bo chciałbym odmłodzić jej szeregi, wnieść do niej nowego ducha oraz zainteresować młodzież jej pracą.”

 

 

Janusz-Mińska

Janusz Piskorski – mieszkaniec osiedla na Bliskiej i zarazem społecznik od 46 lat. Działacz SM ,,Waszyngtona”, dawny przewodniczący koła ,,Kamionek” dawnej Solidarności, tegoroczny laureat Kamienia Kamionka, emerytowany kinooperator. Niezależnie od powierzonej funkcji zawsze troszczy się o najbliższe otoczenie – nierówny chodnik, latarnia do naprawy, brak przejścia dla pieszych, brak wiaty na przystanku, krzewy do pielęgnacji, porządek koło Dworca Wschodniego – o te rzeczy upomina się niestrudzenie, aż do skutku; jego przede wszystkim staraniem zagospodarowano przed laty teren zielony u zbiegu ulic Bliskiej i Żupniczej.

 

Paweł Różycki – ,,Urodziłem się 2 września 1991 r. i przez cały okres swojego życia jestem związany z Kamionkiem. Na Kamionku się urodziłem i wychowałem, zdobywałem wykształcenie w Szkole Podstawowej nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida. Jestem lektorem w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej, jak również od wielu lat reprezentuję Osiedle Kamionek w rozgrywkach Warszawsko – Praskiej Ligi Piłki Nożnej, a obecnie w Międzyosiedlowym Turnieju o Puchar Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych. Jestem człowiekiem radosnym, życzliwym i z chęcią pomagam innym m.in. pełnię rolę opiekuna dla dzieci w wycieczkach rowerowych organizowanych przez wspomnianą Parafię.
Z dumą patrzę jak z roku na rok rozwija się Kamionek, a jako człowiek aktywnie udzielający się na jego rzecz, chciałbym mieć wpływ na jego dalszy rozwój, dlatego zdecydowałem się kandydować do Rady Osiedla i wierzę, że dzięki Państwa głosom, otrzymam mandat zaufania lokalnej społeczności.”

 


Leszek SiejkaLeszek Siejka – 
ur. 1956, z zawodu fotograf. Od urodzenia mieszkaniec prawej strony Grochowskiej. Od 30 lat mieszkaniec Kamionka. Miłośnik swojej małej ojczyzny, Kamionka, zainteresowany jego dziedzictwem i rozwojem. Uczestnik niemal wszystkich konsultacji społecznych i wielu inicjatyw lokalnych jak ,,Turniej o Puchar Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych”, Piknik ,,I elekcja na Kamionku”. Przez dwa lata uczestnik prac Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego . Inicjator skutecznego protestu mieszkańców przeciwko niefortunnej lokalizacji stacji Veturilo. Zamiłowania: grzyby i grzybobranie, przyroda oraz fotografowanie. Uczestnik Międzynarodowego Zlotu Pozytywnie Świrniętych Miłośników Przyrody.

 

KarolinaKarolina Sobiecka Antoniadou – Warszawianka. Mieszkanka osiedla na Gocławskiej. Zakochana w Kamionku od pierwszego wejrzenia. Z wykształcenia ekonomistka, zawodowo menadżerka projektów. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, Kolegium Europejskiego oraz Akademii Koźmińskiego. Biegle posługująca się angielskim, włoskim i francuskim. Doświadczona administratorka i zarządca nieruchomości. Niezwykle skuteczna i pomocna. Chętnie dzieląca się informacjami oraz wiedzą. Od zawsze zaangażowana: w zarządzie wspólnoty, w szkole, w samorządzie pracowników. Otwarta na ludzi i ich problemy. Pełna energii i pomysłów. Przeciwniczka myślenia ‚nie da się’. Zwolenniczka solidarności społecznej, lojalna. Chciałabym, aby Kamionek pozostał różnorodny i zielony, ale by stał się jeszcze bardziej atrakcyjny i przedsiębiorczy. Będę wspierać drobny handel, lokalne punkty usługowe i rzemieślnicze. Żona, mama Konstantego (8 lat).

 

Piotr ŚledziewskiPiotr Śledziewski – magister sztuki, rzeźbiarz, konserwator zabytków, pedagog, grafik komputerowy, autor wizualizacji mostka elekcyjnego wizualizacja, aktywny sportowo maratończyk i pasjonat tańca. Dumny ze swego syna – małego mistrza świata w tańcach latino show i ministranta. Wieloletni mieszkaniec ukochanego Kamionka, z którym ma nadzieję być związanym na zawsze. Miłośnik sztuki, architektury i przyrody.

Wrodzona wrażliwość nie pozwala patrzeć obojętnie na zaniedbane skwery, po których wałęsają się bezdomni, alkoholicy, złodzieje telefonów, małoletni przestępcy i handlarze nielegalnych papierosów. Trzeba nad nimi zapanować nie tylko poprzez odpowiednią kontrolę i monitoring, ale danie szansy rozwoju przez odpowiednie ukierunkowanie w sporcie, pracy, sztuce, tańcu itp. w ośrodkach aktywności społecznej i pomocowej.

Martwią szare kamienice i jakość życia mieszkańców płacących wysokie czynsze, które są nieadekwatne do warunków zamieszkania (brak CO w centrum miasta jest archaizmem). Trzeba sprawić, aby żyło się nam wszystkim lepiej, w cieple, a bez smogu. Należy ukrócić proceder handlu roszczeniami nieruchomości.

Moim marzeniem jest Kamionek czysty, kolorowy, pełen zieleni, kwiatów i ozdobnych krzewów, gdzie swobodnie można spacerować ładnymi, równymi chodnikami (niekoniecznie pełnymi soli i błota lecz np. odśnieżanymi małymi odśnieżarkami) i wdychać świeże powietrze. Mamy wspaniały potencjał Parku Skaryszewskiego i Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych, które chcą przejąć i zniszczyć drogowi planiści i developerzy. Jest wiele rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, ale nie sposób wszystkie wymienić, dlatego zachęcam do głosowania.

 

Monika

Monika Wesołowska – ur. 1986 na warszawskiej Pradze. Zawodowo wychowawca i pedagog, zaś z wykształcenia filolog klasyczny i archeolog. Związana z Klubem Sąsiada Skaryszewska. Jako wolontariuszka pomaga m.in. przy festynach ulicy Skaryszewskiej, a także uczestniczy w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Muzeum Warszawy. Znawczyni i popularyzatorka historii Pragi, Skaryszewa i Kamionka. Autorka artykułów w prasie lokalnej, a także tekstów dotyczących rewitalizacji. Fotografuje detale architektoniczne kamienic praskich, które udostępniane są szerszej publiczności dzięki Fundacji Hereditas. Autorka zdjęć do wystawy „Śladami rewitalizacji, czyli zapomniane kamieniczki i ulice Kamionka”. Przewodniczka i edukatorka. Założycielka grupy „Kamionek, Praga Południe” oraz strony „Z Pragą za pan brat”. Pasję do historii i umiłowanie dziedzictwa dzieli z wrażliwością społeczną i chęcią rozwiązywania bieżących problemów mieszkańców.

 

AlicjaFAlicja Fojcik – mieszkanka Mińskiej, od wielu lat zabiega o poprawę warunków życia w starej kamienicy, w której mieszka; inicjatorka sąsiedzkiego malowania klatek, odnawiania bramy; ostatnio bardzo aktywna w walce o centralne ogrzewanie w starych komunalnych domach w dzielnicy; wręcz twarz walki o C.O w dzielnicy Praga Południe. W swojej walce wytrwała i uparta, prywatnie wrażliwa i otwarta na potrzeby innych.  Współpracuje z organizacjami lokatorskimi, włącza się w protesty, pikiety, uczestniczy w konferencjach prasowych mających zwrócić uwagę na ten problem jako problem szerszy – dotyczący wszystkich mieszkańców. Za emisję smogu, leczenie zachorowań od grzyba i pleśni płacimy wszyscy.  W radzie osiedla pragnie zająć się palącymi problemami lokatorów komunalnych, ale także działać szerzej – na rzecz poprawy życia mieszkańców osiedla

Henryka Mateusiak- także mieszkanka starej kamienicy bez centralnego ogrzewania; aktywnie uczestniczy w protestach, pikietach,  wypowiada się na konferencjach prasowych mających zwrócić uwagę na problem braku c. o. jako problem ogółu mieszkańców.  Chce włączyć się w pracę rady osiedla i szerzej działać na rzecz poprawy warunków życia tych, którym na Kamionku żyje się najgorzej.

Henryka Tokarska – na Kamionku mieszka od urodzenia, od zawsze w tym samym miejscu. Włączyła się w działalność na rzecz poprawy warunków zamieszkania lokatorów komunalnych biorąc udział w protestach i pikietach i wszelkich innych akcjach organizowanych przez organizacje lokatorskie. Chce działać na rzecz wszystkich mieszkańców Kamionka troszcząc się o ład, porządek, szczególnie po północnej stronie Grochowskiej, upominając się o godniejsze warunki życia i promując ulicę Mińską jako centrum dawnego przemysłowego Kamionka.

AndrzejWAndrzej Wójcik –  z urodzenia Saskokępianin, mieszkam obecnie na Kamionku. Zawodowo zajmuję się systemami zabezpieczeń elektronicznych. Od kilku lat intensywnie interesuję się sprawami lokalnymi naszego miasta i dzielnicy. Brałem udział w pracach Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego poprzedniej edycji. Nie są mi obojętne zmiany jakie następują wokół nas (zwłaszcza czynione bez konsultacji z mieszkańcami), dlatego chcę aktywnie włączyć się w prace samorządu. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem, ale także kierowcą, rowerzystą, pasażerem komunikacji zbiorowej i pieszym. Dlatego znane mi są problemy wielu grup społecznych i mogę je godnie reprezentować w samorządzie. Zapraszam do oddania na mnie głosu 17.VI.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.